KERSTMISVIERINGEN 2009
DAVIDSFONDS VLAANDEREN ZINGT KERST IN DE KERK VAN ASPER
Zeg
wel: het initiatief van het Davidsfonds om over gans Vlaanderen op 2e
Kerstavond (zat. 26 december) Vlaamse Kerstliedjes te zingen in de
Sint-Martinuskerk een schot in de roos! Daar stonden garant voor: het bestuur
van het plaatselijk Davidsfonds en het Parochiaal St.-Martinuskoor onder de
leiding van Johan Deriemaeker en met de begeleiding op orgel door Cindy
Deriemaeker.
Twee vragen dienden opgelost op zaterdagavond: gaat er voldoende volk zijn om Kerstliedjes te zingen? Want in Vlaanderen is de zangcultuur ferm aan het wegzinken. En de tweede vraag: zal dat verzameld volk mee willen zingen?
Wees gerust, waarde lezer: er was volk (de middenbeuk van de kerk zat ongeveer vol), en iedereen zong enthousiast mee. Het programma met de kerstliedjes was over gans Vlaanderen verspreid in een mooi uitgegeven brochure en iedereen kon dus gemakkelijk meezingen. Een twintigtal Vlaamse oude en enkele eigentijdse Kerstliederen werden ons aangeboden, van “Maria die zoude naar Bethlehem gaan” tot “Uit uw hemel zonder grenzen”. Dirigent Johan gaf bij elk lied vooraf een korte duiding of een stukje ontstaansgeschiedenis van het lied. Dat maakte het zingen nog aangenamer!
Tussendoor –eveneens op initiatief van het Davidsfonds nationaal- was er een omhaling, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het gekende “Poverello”, een onthaalcentrum voor daklozen, armen en vereenzaamden in verschillende groot-steden van ons land, indertijd gesticht door Dr. Jan Vermeire.
Na ongeveer anderhalf uurtje samenzang in de kerk konden we naar Het Parochiaal Centrum afzakken voor een pint, een trappist, een glühwein of een frisdrank en eveneens op die manier “Poverello” steunen. We zagen er enkel stralende gezichten: iedereen was zeer tevreden over het initiatief en “fier” omdat er zo goed gezongen was. Ik hoorde reeds een “hint”: voor herhaling vatbaar … volgend jaar!
Dank en Proficiat aan alle medewer(st)ers en zang(st)ers.
Op de fotomontage zie je de kerststal in de Sint-Martinuskerk, een deel van het zangkoor en dirigent Johan. Naar wie kijkt Anneleen van het zangkoor zo fel uit: naar Maria en Jozef in de kerststal, of naar haar papa?MIDDERNACHTMIS IN DE SINT-BAVO PAROCHIE BAAIGEM
![]()
KERSTVIERING IN DE PAROCHIE DIKKELVENNE
![]()
Kerstmis in Dikkelvenne, een volle kerk met heel veel kinderen en jonge ouders, ook veel wijze getrouwen. De Vreemde Vogels zongen de hemel open.
EEN PRACHT VAN VERSIERING MET KERSTMIS IN DE PAROCHIE EKE
![]()
KERST EN LICHT IN DE PAROCHIE GAVERE
|
|
|
|
De geboorte van het Jezus’kindje hebben we met Kerst sfeervol gevierd. De mooie alternatieve kerststal met daarin onze prachtige kerstbeelden droegen bij tot een innerlijk vieren.
De kerstversiering, de mooie teksten en de gezangen…alles kwam samen tot één geheel. Na de viering was er ook even tijd tot een kerstgroet met een heerlijk citroenjenever of fruitsapje. Kerstsfeer troef! Dankjewel aan allen die al of niet in stilte hebben bijgedragen tot de opbouw en uitvoering van deze kerstviering. We mogen terug eens fier zijn want onze liturgische diensten in de kerk zijn ver buiten de parochiegrenzen bekend als zeer mooi en zalig. Mogen we in die geest van saamhorigheid ook in 2010 mooie liturgie realiseren. Graag nog even wat foto’s van de kerststal en de aansluitende kerstreceptie.
EEN PRACHT VAN GEZELLIGHEID MET KERSTMIS IN DE PAROCHIE VURSTE
![]()