KLOOSTERGESPREKKEN IN DE PINTE (07 november 2006)
MGR. LUC VAN LOOY TE GAST BIJ JONGE EN MINDER JONGE PAROCHIANEN
Op dinsdag 7 november kwamen 84 mensen, jong van hart,
samen rond de klapstoel met onze bisschop Mgr. Luc Van Looy.
![]()
![]()
In het eerste deel werden heel wat vragen door de jongeren afgevuurd. Het geleid interview bleef heel braafjes.
Het tweede deel verliep ook heel sereen en daarin mocht eenieder in de zaal vragen tot de bisschop richten. Tussen die vele vragen klonk hier en daar wel eens een kritische noot. Een teken dat er heel wat leeft aan de basis. Toch liggen de antwoorden op heel wat verzuchtingen niet zomaar voor de hand.
![]()
![]()
Het wordt immers voor de hele Kerk een echte uitdaging om de Kerk van morgen enthousiast uit te bouwen.
NABESCHOUWING VAN MGR. VAN LOOY BIJ HET CONGRES BRUSSEL-ALLERHEILIGEN 2006
Beste
vrienden,
De voorbije week hebben we met ‘Brussel-Allerheiligen 2006’ een heel interessante ervaring opgedaan. Velen van u zijn er persoonlijk geweest, anderen hebben langs de media kunnen volgen hoe duizenden gelovigen zich hebben laten inspireren door het congres in Koekelberg en door de vele initiatieven in parochies en andere instellingen in de hele stad. Het was indrukwekkend zovele mensen te zien bidden op de Taizé-avond, en wat te zeggen van de massa aanwezigen op de slotviering voor de kathedraal. Voor de conferenties en de eucharistieviering was de basiliek van Koekelberg te klein.
De Kerk in België heeft zich gedurende de voorbije week op zijn best getoond, de vele buitenlandse deelnemers hebben met bewondering gekeken en genoten. ‘Kom en Zie’ was het thema, en inderdaad, meer dan honderdduizend mensen zijn erop afgekomen. Misschien vinden we wegen om mensen uit te nodigen om te ‘komen en te zien’ hoe goed het is in onze parochie, in onze scholen, in onze verenigingen en instellingen. Aan ons nu om de vraag te stellen hoe we dat kunnen doortrekken naar onze lokale gemeenschappen.
+ Luc Van Looy, Bisschop van Gent