ZEVERGEM: DE TOREN WAAR DE TIJD EVEN BLEEF STILSTAAN!

Op woensdag 17 mei jl. verscheen op ons Dorp een reuzengrote kraan. Het was die dag prachtig weer. Gelukkig voor de werknemers van clock-o-matic, want die dag zou het nieuwe torenuurwerk geplaatst worden.

De 4 uurwerken die vroeger onze kerktoren sierden, waren hoogdringend aan vervanging toe. Vermits het prijskaartje niet min is, opteerde de kerkfabriek voor één uurwerk aan de voorzijde van de kerk. Het voordeel van het nieuwe uurwerk is dat je dag én nacht de juiste tijd kan zien doordat het verlicht is. De diameter van de nieuwe klok is iets kleiner dan de vorige, zodat die niet meer buiten de afmetingen van de toren zelf komt.

Het wordt wel even wennen voor de Zevergemnaars die de gewoonte hadden om naar de klokkentoren te kijken vanuit de noord-, oost- of zuidkant.

Het plaatsen van het uurwerk leverde wel enkele spectaculaire foto's op. Een torenuurwerk wordt nu eenmaal niet elke dag vervangen!

 

een imposante kraan op het dorp

 

De oude torenuurwerken hebben hun dienst bewezen.

 

Vernieuwing van de uurwerken drong zich op.

 

 Zweven tussen de begane grond en de Zevergemse kerktoren.

 

De klok wordt deskundig aangebracht.

 

De werken vanuit kikvorsperspectief.

 

Het uurwerk is bijna bevestigd.

 

Het resultaat mag gezien zijn!